Čistilna akcija – očistimo Trzin 24. marec 2012

ČISTILNA AKCIJA – OČISTIMO TRZIN  24. marec 2012

Z letošnjo, 13. čistilno akcijo, se Občina Trzin, društva, organizacije ter posamezniki  vključujemo tudi v projekt Očistimo Slovenijo za lepši svet. Prehojena pot od začetka organizirane čistilne akcije v naši občini  je sicer zmanjšala količine odpadkov
v naravi, še vedno pa ni dovolj ozavestila vseh nas, da se čiščenje začne pri nas doma in tudi z vzgledom. V pogovoru radi potarnamo, da imajo otroci vedno večji čut za okolje tudi preko vzgoje in zgledov vzgojiteljev in učiteljev. Dogaja se, da nas starejše  opozarjajojajo, kam naj odložimo odpadke in kako naj jih ločimo. Vendar v najstniških letih izstopajo nekateri posamezniki po neprimernem odnosu do skupnega dobrega kot so zabojniki, luči in za zabavami v naravi ostajajo kupi odpadkov. Kako pomembno je, če znamo mlade pritegniti v društva kaže tudi sodelovanje v čistilnih in drugih akcijah.

Pridite v čimvečjem številu v soboto, 24. marca ob 9.00 uri,
                              ne samo za čiščenje
tudi za druženje gre.
                      Zbor za člane TD Kanja je  pred cerkvijo Sv. Florijana.
                           več na ZGIBANKA-Navodila za prostovoljce 2012