Marijan Vodnik razstavlja v vili Manin v Passarianu-Italija

Združenje turističnih društev Furlanije Julijske krajine letos organizira 2. razstavo jaslične umetnosti dežele FJK. Ta bo na ogled od 3. decembra 2010 do 15. januarja 2011 v Vili Manin v Passarianu pri Codroipu (Italija), kjer je tudi sedež združenja.

K sodelovanju je organizator kot goste povabil tudi društva iz sosednjih Slovenije in Avstrije. Z jaslicami pod naslovom Naše korenine avtorja Marijana Vodnika se bo predstavilo tudi Turistično društvo Kanja iz Trzina.

Razstava je privlačna za tisoče ljubiteljev jaslične umetnosti od blizu in od malo dlje, ki si v čarobnem in prazničnem vzdušju lahko ogledajo najbolj privlačne stvaritve te vrste dediščine. Posebna komisija izmed številnih prijavljenih del društev in posameznikov iz vse dežele izbere najbolj zanimive in najbolj izvirne postavitve jaslic glede na uporabljene materiale in tehnike izdelave. Vsa razstavljena dela so objavljena tudi v spremnem katalogu.

Besedilo: Mojca Rutar

Foto: Marijan Vodnik